22. 5. 2023

Ukažme dětem krásy přírody

Od

Nebudeme si nic nalhávat, že v dnešní moderní době, která je plná různých elektronických her a možností, není moc dětí, které by si hrály venku před domem, jak tomu bývalo dříve. Bohužel mnoho mohou ovlivnit rodiče, ale ty zase díky tomu, že musí pracovat například na směnný provoz, jsou rádi, že svoje ratolesti s něčím zabaví. A tak místo aby děti trávily svůj volný čas aktivně, tak jej využívají k pasivnímu sezení u obrazovek televizí a počítačů.
foukání bublin
Nejen, že to neprospívá jejich zdraví, tělesné hmotnosti, ale bohužel i imunitní systém pak selhává. Příroda sama o sobě je velmi krásná a i nám pomůže opustit domácí a pracovní území, osvobodit se na chvíli od všech možných starostí a vyjít si třeba na malou procházku. Ač se to nezdá i takový malý výlet do lesního zákoutí bude budovat vztahy mezi dětmi a rodiči. Navíc zůstanou uchovány ve vzpomínkách a naše ratolesti je dále svým způsobem zúročí u svých dětí, ale i vztahu k ostatním lidem.
radost z výhry

Je třeba u dětí posilovat imunitu

Dětský organismus, pokud se nebude správně vyvíjet, tak je pak velmi náchylný a vede rychle k onemocnění dítěte. Navíc, i když si to nechceme připustit, tak lidský organismus je každý den vystavován různým vlivům nejrůznějších škodlivých látek. Aby tělo proti nim mohlo bojovat, tak je třeba se naučit pár důležitých zásad, které vštípíme našim potomkům. Jejich zdraví by mělo být pro nás především prioritní. Přitom největší úspěchy se schovávají za velmi jednoduchými kroky, které zvládne každý rodič, jen si musí sám určit priority.
1.       Dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Hrát si venku by nemělo být za trest, jak by to mohly děti vnímat. Zábavná procházka, poznávání cestou nejen zvířat, ptáků, ale i rostlinek jim pomůže rozšířit přirozený rozhled. Navíc získávají kondičku.
2.       Strava bohatá na přírodní vitamíny a minerály. Samozřejmostí je, že zdravý zažívací trakt je základem zdravého imunitního systému. Vyvážená strava je základem.
chlapci na poli
3.       Spánek. I ten má svá pravidla. Dobře větraná a chladnější místnost, dostatek hodin vyhrazených pro spánek. Nejlepší je naučit své ratolesti, že v určitou hodinu se zkrátka jde spát. V dospělosti tento řád mohou jen ocenit.
4.       Hygiena. Nepřehánějme to s přílišnou, až přehnanou péčí, že děti musíme vychovávat ve sterilním prostředí, jedině pak to bude všechno v nejlepším pořádku. Zde to neplatí. Příliš přehnané sterilní prostředí brání rozvoji přirozené obranyschopnosti.