22. 5. 2023

Kam uklidit drobnosti?

Od

Knoflíčky, korálky, šroubky, plastové kousky. Je mnoho věcí, na které narazíme nejen při úklidu a nevíme kam je zařadit. Často se ale také stává že nemáme čas všechny tyhle drobnosti uklidit na svoje místo. Řešením je to, že využijeme dózu, látkový box, košíček ale i obyčejnou papírovou krabici a do ní věc uložíme.

barevné šuplíky

Jednou za čas roztřídit

Místo určené pro schování drobností ale časem může být už plné. Je pak nejvyšší čas roztřídit tyhle věcičky. Při třízení možná zjistíme že něco nepotřebujeme, anebo si uvědomíme, od čeho je například ten malý kousek plastu. Je to nezáživná činnost a je dobré vyhradit si na ní dost času, a především dobrou náladu.

Uklizenou domácnost dělají detaily, a nejen to, jestli máme umytá okna, utřený prach a vyluxováno. Každá věc by měla mít v domě své místo a je jednou jestli na drobnosti využijeme obyčejnou papírovou krabici. Vždy je skvělé, když máme přehled o tom, co kde máme. Ušetří nám to později čas s hledáním ztraceného předmětu. Ovšem nesmíme podlehnout tomu abychom do krabic na drobnosti házely věci o kterých bezpečně víme kam patří jen z lenosti. Toto konání svádí totiž k tomu abychom si dělali z krabiček na drobnosti odkladiště.
retro dózy

Schránky na drobnosti mohou být s víkem nebo bez něj, je to spíše na uvážení a důležité je, aby byly na očích. Využít však můžeme, když máme dostatek prostoru, zásuvku například ve skříni. Je to vhodné řešení i v případě, když máme malé děti a potřebujeme někam odkládat například hračky nebo prádlo na spravení. Ono jen tak položené věci na poličce nevypadají hezky a je dobré někam je uložit, byť jen dočasně. Je jedno, zda jde u díru na kalhotách, zničený zip, nebo ulomené kolečko od autíčka. Mít místo kam se věci uloží je k nezaplacení. Úklid je činnost, které se nevyhneme, tedy za předpokladu, že se doma chceme cítiti dobře. Koneckonců, chaoticky uspořádaná domácnost nepřispěje k naší celkové pohodě. To, v jakém prostředí žijeme utváří i nás.