22. 5. 2023

Letní čas je vodácký čas

Od

Nejeden z nás si rád vyrazí někde do přírody, relaxovat, osvěžit se u vody. Někteří si rádi při tomto všem ještě i trochu zasportují, ne-li přímo vydřou kůži z těla, a právě proto při těchto horkých letních dnech vyrážejí rodiny a celé skupiny na vodu. Někteří jedou sjet Vltavu, které je přece jen sjízdná mnohem častěji, někteří si raději osvěží nohy při klidné stojaté vodě na Berounce, ať tak či onak, takový vodácký výlet nemusí být až tak levná záležitost, jak by se na první pohled zdálo. Ne všichni totiž vydrží celý týden studenou koupel v řece, na jídlo zvěř, co si uloví a k tomu přefiltrovanou vodu. Někteří prostě chtějí luxus přírodních kempů se vším všudy a tak není obvyklé si za takovou dovolenou klidně i připlatit.
pár při veslování.jpg

Peníze na jídlo jsou vždy alfa omega

Můžete si odříkávat, jak moc chcete, ale vždycky vás zastihne hlad v tu nejnevhodnější chvíli, a tedy právě tehdy, když budete míjet lahodně připálené řízky z místního „kempu“. Není to úplně ten nejkrásnější pohled, ale při slabé chvíli a po ránu stráveném nad ovesnou kaší vás klidně i pár stovek omrzí za rodinný oběd. A že si pojíte jako páni. Tyhle kempy totiž nijak zákazníky nešetří a klidně si za prachsprostý brambor s kusem ohřátého řízku řeknou stejnou cenu jako v lepší restauraci za úplně jiné menu. A tak se může stát, že ta největší položka na vaší dovolené bude opět jenom jídlo.
podzimní krajina.jpg 

Auta, karavany a místo pro stan

To vše musíte zahrnout do letního rozpočtu, protože přeci vás nenechají parkovat zadarmo na louce, no ne? Takových šedesát korun si připravte do každého kempu, jenom tak pro jistotu, protože sice někteří to dělají jednoduše – a to že neplatí, jiní holt nemají takové štěstí, a pokud jsou načapáni, okamžitě je jim napálena pokuta. Připravte si proto na týden dovolené na řece minimálně šest set korun, abyste mohli tyto kempové recepční obdařit.
 
A nezapomeňte na pití, neboť i když je tak zakázáno, pít se na vodě zkrátka musí a není nic lepšího, než dojet po perném dni na jedno do kempu.