25. 10. 2021

Solární plachty na bazény v transparentní, modré a černé

Od

Mít doma na zahradě bazén a kdykoliv se moci jít v létě osvěžit či okoupat je prostě k nezaplacení. Mnoho lidí tuto variantu využívá a tak čím dál častěji můžeme vidět u klasických rodinných domů napuštěné bazény ať už většího nebo menšího typu. Některé jsou zapuštěné v zemi, jiné z části kryté, ale většinou si pořizujeme ty, které stojí na pevné půdě a dají se na zimu sbalit nebo vypustit, abychom je opětovně mohli v dalším roce používat. Kulaté, oválné či hranaté na každý typ se hodí solární plachta.

bazén

Právě ty existují v několika verzích a bývají nedílnou součástí prvopočáteční výbavy, kterou si k bazénu pořizujeme, protože bez plachty by se nám hůře žilo, takže nám má v mnohých ohledech usnadnit práci a čištění bazénu, udržovat také vodu ve větší čistotě, abychom zbytečně nemuseli plýtvat tabletami nebo jinou chemií do bazénu, protože hladinu zakrývá v noci plachta a tak se do vody nedostanou zbytečné škodliviny nebo prach a pyl z okolního prostředí.

Samotná plachta samozřejmě také chrání před spadaným listím, trávou, hmyzem a dalšími škůdci či nečistotami, a díky tomu nemusíme vodu neustále filtrovat, čistit nebo síťkou vybírat nepořádek.

Jejím dalším hlavním úkolem je nahřívání vody v bazénu. Pokud hladinu zakryjeme, tak nám bude probíhat přenos ze slunečních paprsků přes plachtu rovnou na hladinu vody v bazénu. Díky tomu se nám voda rychleji nahřeje a my si můžeme užívat teplejší vody přes den, když do ní poprvé vejdeme.

bazén nápoj

A nesmíme zapomínat ani na ztrátu vody. Teplo se ve vodě naakumuluje, a pokud hladinu zakryjeme, zůstane tam déle. Voda si zanechá delší dobu tolik stupňů, kolik načerpala. Bez zakrytí by se dříve ochlazovala a také by se více odpařovala vlivem slunečních paprsků, které v létě pěkně žhnou.

Vybírat si každý může z více druhů! Existují v transparentní čili bílé neboli průhledné, dále také v oblíbené modré nebo černé a v různých velikostech.