19. 1. 2022

Pod názvem domov si můžete představit více možností.

Od

Domov je místo kde lidé zakládají svou rodinu, sdílejí své zážitky, učí se zde novým věcem, cítí se tam bezpečně a podobně. Může to být místo, člověk, dům, byt či třeba věc, vlastně úplně cokoliv. Když se řekne slovo domov, většina si vybaví jejich místo, kde žijí a mají zde své věci. Domov je sice to místo, které uvádíte do adresy, protože to tak už odmalička učíme své děti. “ Buď doma v pět hodin“. “ Řekni mi adresu tvého domu!“ Domovem je něco hezkého a my s ním máme něco spojené. Vyvolává v člověku prožitek, který se mu líbí.

Domov jako byt.

Byt může mít různé velikosti, atypické i typické tvary, velká okna i malá okna a podobně. Velkosti bytů jsou udělány podle velikosti prostoru a počet bytových jednotek v objektu. Mezi velikosti patří 1+1, 3+kk…

Domov jako dům

Při stavbě, či přestavbě bytu dochází tehdy, kdy se člověk rozhodně změnit rozměry jednotlivých místností v bytě a nebo zařizuje úplně nový byt, pro svou potřebu nebo v rámci podnikání. Když byt vlastníte můžete si ho udělat podle svých představ. Vybrat si vlastní kuchyň, velikost a počet místností, styl do jakého byt budete ladit, typ podlahy, oken, obkládaček v koupelně a mnoho dalšího.

interiér domova

Domov jako dům:

Dům buď koupíte nebo pronajmete, či dostanete darem. Dům si můžete taky předělat, postavit podle sebe, anebo zútulnit. Dům může mít jedno patro, dvě patra i tři. Je to úplně na vás a vašich financích, pokud chcete domeček stavět.

Domov je místo například i u člověka, který je vám blízký. stane se tak tehdy, kdy najdete někoho ve vašich očích výjimečného, a který vám třeba pomůže, když zrovna procházíte špatnou životní situací. Cítíte se s ním tak v pořádku, bez starostně a uvolněte. Jestli je to osoba, která vám rozumí budete ji chtít v životě už napořád, protože máte pocit, že už lepší osůbku nenajdete. Udělejte si domov podle sebe, ať se tam těšíte každý den.