10. 2. 2022

Příborník s nostalgií

Od

Pokud nebudete mít zatím co psát, je t Vždycky jsem měla velmi pozitivní cit ke starým věcem a k historii. Jsem velmi emociálně založená a moc ráda sleduji dokumenty o historii anebo ráda čtu literaturu faktu. Doma mám nespočet starých časopisů, které jsem našla na půdě, které tam dali babička s dědou. Mám tak hodně staré čtení, třeba i z roku 1920. Musím říct, že je to velmi zajímavé čtení a taky je fakt, jak se myšlení lidí za ta léta dost změnilo. Ovšem mění se i móda, jak všichni víme. Pamatuji si, jak dříve byly v kurzu mohutné a zdobené šaty. Taky dříve bylo skoro nemyslitelné, aby žena nosila kalhoty. Já je teda mám moc ráda a podle mě jsou i velmi pohodlné a praktické.

Retro věci mají svou historii

I když jako žena dávám taky často přednost krásným šatům. Taky mám doma pár rukaviček, ještě z dob, kdy babička chodila povinně do tanečních. Jen je škoda, že nemám žádné fotky, jistě by to bylo moc krásné. Co jsem u prarodičů na půdě ještě našla, tak opravdu krásné staré obrazy. Většinou se jedná o obrazy svatých, ale i ty mají svůj příběh. Ráda se na ně dívám a vůbec nemám to srdce je vyhodit, i když mi na půdě dost překáží. Nějak věřím tomu, že mě chrání a bylo by špatné je zničit a vyhodit. Přemýšlím o tom, že je někomu daruji, kdo o ně bude mít vážný zájem. u možnost psaní ještě obsahových článků.

Krásné věci se vždy uplatní

Taky mě těší, že jsem u nich našla i starý příborník, kde dokonce byly i příbory. Sice ne všechny, ale část jich tam zbyla. Byly z matriálu alpaky a hliníku. Sedla jsem si a dívala se na ně s patřičnou úctou a nostalgií. Prý ten příborník patřil mé prababičce a ty příbory taky. A musím říct, že je to opravdu krása pohledět. Celý příborník je z velmi kvalitního masivu a jen sotva s ní jde hnout. Je velmi těžký a má na sobě rýhy stáří, které k němu rozhodně patří. Jen otevřít jde těžko, ale to se dá napravit. Příborník se mi opravdu líbí a já jen přemýšlím, jak se mohl dostat na půdu, jak ho tam někdo mohl donést, když je tak těžký. Ihned jsem zjišťovala, jak se o něj nejlépe postarat. Mám již na něj speciální oleje na ošetření a vím, jak o něj pečovat.