4. 8. 2018

Otoky nohou mohou poukazovat na závažný problém

Od

Léto a s tím spojené vysoké teploty s sebou přináší mnoho úskalí. Kromě příjemných činností vám tak v létě mohou vzniknou různé zdravotní obtíže, mezi které patří mimo jiné i otoky nohou, které při stoupajících venkovních teplotách trápí značnou část obyvatelstva.
nohy žen.jpg
A právě obzvláště v létě nebo během těhotenství se můžete potýkat s nepříjemnými otoky nohou. Už ani nevíte, kde se nachází vaše kotníky, protože nejsou přes otoky ani vidět? Možná si zaděláváte na zdravotní problém. Rozhodně se nevyplatí, otoky nohou podceňovat. Zjistěte, jaké příznaky mohou poukazovat na závažnější zdravotní problém .
dívčí sandály.jpg
Proč vlastně otoky nohou vznikají?
Otoky končetin vznikají narůstáním množství tekutin mezi buňkami. Mezi zdravotní obtíže, které otoky končetin způsobují, patří například snížená funkce štítné žlázy, jaterní cirhóza nebo chronické onemocnění ledvin.
Objevily se u vás otoky nohou, která vás trápí?Pokud vás tyto obtíže trápí jen přechodně a krátce, nejspíš není důvod k obavám. Pokud u vás ale tyto obtíže přetrvávají nebo jsou nesnesitelné či jsou doprovázeny dalšími příznaky, rozhodně vyhledejte lékaře, který váš stav zhodnotí a zjistí, zda za vašimi obtížemi s otoky končetin nestojí nějaká vážná nemoc. Pokud lékař závažnou nemoc vyloučí, nejspíše se pak jedná pouze o místní onemocnění.
A jaké jsou možnosti v léčbě otoků končetin?
Možnosti léčby jsou pomocí medikamentů nebo chirurgicky. Ve většině případů pomůže medikamentózní léčba.
Snažte se otokům nohou předcházet, a to především pohybem. Vhodná je cyklistika, plavání a svižná chůze. Nevhodné je křížit nohy přes sebe, vhodné je naopak dát je občas do zvýšené polohy, především při dlouhém sezení. Především je také důležité dodržovat pravidelný a vhodný pitným režim. Při dodržování těchto doporučení snáze předejdete nepříjemným otokům končetin.