23. 5. 2022

Lehké investování

Od

Jak na investování? https://nebankovnihypoteky.net/jak-na-investovani/ Tak to se ptá opravdu hodně lidí a důvod je opravdu hodně jednoduchý. Každý člověk chce zbohatnout, a to velmi rychle. A jak je to nejrychlejší? Jedině když vyhrajete nejvyšší sumu v sázence nebo když dobře investujete a peníze se vám mnohonásobně vrátí. Sama jsem toho příkladem, ale v jiném smyslu, bohužel. Jak na investování? Jsem se taky ptala sama sebe. A tak jako úplně lajk jsem se podívala na internet, jak nejlépe investovat. A vyjelo mi tolik odkazů, asi milion, že jsem nevěděla, co dříve otevřít a co číst dříve.

I online můžete investovat.

Proto jsem si řekla, že otevřu a přečtu si úplně ten první a bude to vyřešené. A jak jsem řekla, tak jsem udělala. A byla jsem ráda, že jsem začala hned tím první odkazem, kde to bylo napsáno opravdu jednoduše, že jsem si říkala, že je to tak jednoduché, že to musí umět úplně každý člověk. A tak jsme si řekla, že to jistě zkusím Vybrala jsme si první odkaz, kam můžu ihned investovat. No víte, byla jsme velmi nedočkavá, tak jsem chtěla investovat hned, tak jsem si vybrala online variantu. A to byla velká chyba!

Každý chce být bohatý.

Byla jsem v tom úplně hloupá, že jsem si našla odkaz a asi hodně špatný. Poslala jsem tam pět tisíc korun a bylo mi slíbeno, že si vydělám trojnásobek. Jak já byla šťastná, že jen tak klidně a lehce zbohatnu. Peníze jsem měla mít vydělané do týdne a mezitím jsem měla jsem čekat nebo investovat dál a jinam. A já byla tak hloupá, že jsme investovala ještě do další investice tři tisíce korun. Mělo to být na nějaký výzkum, tak jsem to zkusila. Jenže pak mi to začalo nějak docházet. Začala jsem si hledat další a podrobné informace o této investici a jestli ta firma vůbec existuje. A víte, co jsem se dozvěděla? Že ano, firma existuje, ale je dost zadlužená, takže žádné peníze očekávat nemám. To mě zklamalo a naštvalo. Proč jsem jen věřila? Jak na investování? To se tedy raději příště zeptám odborníka.