5. 9. 2020

Vzhůru na palubu

Od

Určitě jste si již všimli v novinách, v časopisech nebo na internetu článků a fotografií o dovolených na zaoceánských parnících. Stávají se totiž stále populárnější a to i pro našince. Objedete za poměrně krátkou dobu hodně zajímavých míst, u kterých máte čas na to si je prohlédnout a dobu, kterou strávíte jednotlivými přejezdy, si můžete vyplnit spoustou aktivit a zábavy. Menší nevýhodou je, že podobné velké lodě nejsou moc populární v oněch výletních cílech, kde se pasažéři jen na pár hodin vylodí na břeh, zaplaví městečko a zase odplují. Stěžuje si na to čím dál více destinací. To je ale jiný problém.

sydney

Rezervaci takovýchto pobytů na lodi umožňují již mnohé české cestovní kanceláře, případně si je můžete zarezervovat přes nějaké zahraniční. Například v Německu mají podobné plavby již dlouholetou tradici a jsou velmi populární. Cena vás asi příjemně překvapí. Závisí na době v sezoně, kdy se pro plavbu rozhodnete a pak také na typu kajuty. Od toho se vlastně odvíjí. Můžete mít totiž kajutu s výhledem nebo bez, ve vnitřní části lodi. Ta je podstatně levnější. Na někoho to může působit hodně tísnivě, ale je třeba si uvědomit, že v samotné kajutě opravdu moc času nestrávíte. Budete tam chodit hlavně na přespání.


Převážně se budete pohybovat po palubách, kde vám budou k dispozici restaurace, bary, kina, divadlo, hudební produkce, bazény, herny, obchody, masáže a mnoho dalšího. Člověk se pak jde do kajuty jen převléknout, umýt a vyspat.

sicílie

Při rezervaci si také všímejte toho, co je vše v ceně obsaženo. Abyste pak na lodi neutratili více peněz, než je vám milé. A samozřejmě kde všude bude loď kotvit a kolik času budete mít na prohlídku měst.

K přístavu, odkud loď vyplouvá, se musíte většinou dopravit na vlastní pěst, parkování bývá zajištěno za určitý poplatek. Pak už stačí se jen nalodit.