6. 5. 2019

Vsaďte na kvalitní tonery Primatisk pro laserovou tiskárnu

Od

Většina z vás, kteří jste připojeni k Internetu a aktivně využíváte výpočetní techniku, si pravděpodobně alespoň jednou položila otázku, jakou tiskárnu si pořídit, zda laserovou, nebo inkoustovou (pokud nebereme v potaz nejmodernější LED zařízení). Někteří v tom měli jasno poměrně brzy, jiným trvalo déle, než provedli konečný verdikt.

tonerový zásobník

Jaký typ je lepší

Nelze spolehlivě říci, že by byla jedna z nich lepší a druhá horší, každá poskytuje určitý typ služby a má odlišné vlastnosti a výhody v jiném směru. Především bychom měli mít jasno, co a jak se na nich bude tisknout a podle toho sáhnout po té vhodné.
Inkoustová tiskárna je poměrně mladý vynález, možná si ještě vybavíte ty stařičké jehličkové plottery, které byly hlučné a pracovaly velmi pomalu. Technický vývoj však v tomto směru pokročil a na trhu se objevily první tiskové hlavy s miniaturními tryskami, jimiž proudí velmi malý objem speciálního inkoustu.
Laserový typ je mnohem starší, první prototypy vznikaly již na počátku 70. let v zámoří a v západní Evropě, odtud se pak rychle rozšířily do zbytku světa. Princip jejich činnosti je podobný kopírkám, kdy se na kovovém válci s polovodičovým prvkem citlivým na světlo vyznačuje tiskový obraz pomocí laseru. Kvalitní toner Primatisk se pak zachytí pouze tam, kde je povrch osvětlen, a na závěr sena papír zapéká.

laserová tiskárna

Jaké preference bereme nejčastěji v potaz

Při volbě vhodného zařízení se rozhodujeme na základě preferencí. Jak často a v jaké kvalitě tiskneme, stačí nám černobílá kopie, nebo preferujeme fotografickou kvalitu?
Rychlost tisku – laserová se déle zahřívá, ale samotná rychlost výtisku je mnohem vyšší, u inkoustové je tomu samozřejmě naopak. Jestliže se spokojíme s černobílým výtiskem, je ideální volbou laser.
Cena jednoho potištěného listu – zde také vychází lépe laser, zásobní toner je sice dražší, ale vydrží mnohem déle. To se pak projeví v přepočtu na jednu vytištěnou stranu.
Kvalita výtisků – při tvorbě fotografií je inkoust ideálním médiem, neboť zajistí jemný přechod mezi barevnými odstíny, nevýhodou je ovšem tisk drobných ostrých detailů, jako je graf s tenkými čarami, drobné písmo apod., kde je výsledek tak trochu rozmazaný. Laser naopak zajistí přesné linie a výtisk působí velmi ostře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup