14. 10. 2023

Údržba spotřebičů

Od


Věřte mi, že každá oprava anebo revize něčeho je podle mého názoru vždycky opravdu hodně důležitá. Vezměte si, kdyby třeba nebyly žádní revizoři nebo instalatéři či topenáři, tak by náš svět byl o tolik těžší, že si to ani nedokážete představit. A věděli jste, že třeba instalatér je o něco více důležitý než nějaký manažer? Protože manažera dělat umí snad možná kde kdo, tak pět lidí z deseti, ale dělat instalatéra nebo topenáře, na to musí být člověk přímo vyučen. A pořád lepší zaplatit málo peněz za opravu nebo revizi od vyučeného instalatéra než potom třeba kupovat nové spotřebiče úplně celé, a ještě platit opravu, že jste vyhořeli.

Udržujte pračku v čistotě.

Proto jsem ráda, že existují také revizoři, kteří dělají revizi spotřebičů a také revizi elektrospotřebičů. Za tohle jsem ráda, protože si vzpomínám na sousedku, která stále šetřila peníze a nechtěla si vůbec koupit nic nového. Já sama jsem sousedce řekla, aby si už konečně koupila novou žehličku a také nový fén, protože tyto dva spotřebiče už jí úplně problikávaly. A já si myslím, že kdybych jí jednou na Vánoce nekoupila nový spotřebič, jako ve stylu žehličky a fénu, tak by asi už dostala nějakou ránu od svého starého spotřebiče, a to nemluvím o tom, že i její kotel už by potřeboval pořádně vyčistit.

Dělejte kontrolu častěji.

Tak jsem se zeptala jednoho svého známého, který zná jednoho revizora, který dělá revizi spotřebičů. Řekla jsem si, že tohle radši zaplatím, protože bych nechtěla potom kvůli sousedce také vyhořet, protože sousedka bydlí vedle nás a my máme vlastně společnou takovou kůlnu, takže bych potom vlastně na to doplatila i já. Proto bych všem doporučovala, dělejte alespoň jednou za dva roky revize spotřebičů, protože se vám to vyplatí. Třeba přijdete na nějakou chybu, která se dá opravdu lehce opravit a vy pak nebudete muset mít strach, že se vám doma stane nějaký nehoda, abyste museli volat pomoc.