5. 12. 2018

Na čistou vodu platí svědomité zakrývání a kvalitní desinfekce

Od

Každý majitel zahradního bazénu usiluje o to, aby měl v nádrži vodu té nejlepší kvality, protože pouze jen ta mu nabízí ten nejlepší požitek z koupání. Nicméně provoz takového soukromého bazénu přece jen něco stojí, a zdaleka nejde pouze o jeho napuštění, ale také o cenu za údržbu vody v nádrži. Nicméně i přesto se taková důkladná údržba vody za pomoci přípravků bazénové chemie a bazénového příslušenství ve srovnání s novým napuštěním nádrže jednoznačně vyplatí. A to tím více, čím objemnější nádrž vlastníte. Výjimkou se tak stávají pouze malé nafukovací bazénky pro děti.

vzorek

Není proto divu, že se lidé snaží volit takové desinfekční přípravky, které budou nejen kvalitní a spolehlivé, ale také cenově dostupné, tím spíše, když je budou využívat pravidelně. Pokud jde o dobrou cenovou dostupnost, a to i ve velkém množství, pak jednoznačně vítězí tekutý chlór neboli stabilizovaný chlornan sodný. Pro tento chemický přípravek je typická vysoká spolehlivost, dobrá stabilita v bazénové vodě a vysoká účinnost při likvidaci nežádoucího organického znečištění. Můžete ho zakoupit jak v malých baleních, tak ve větších objemných kanystrech určených pro velké nádrže, třeba jako chlornan sodný stabilizovaný 50l, což je opravdu velké balení.

brýle

Nicméně k tomu, aby voda ve vaší nádrži byla dokonale čistá a nestálo vás to příliš mnoho peněz, je potřeba využívat nejen chemické přípravky, ale také v první řadě kvalitní krycí plachtu. Je totiž jasné, že znečištění, které se do vaší vody vůbec nedostane, nebudete muset následně složitě a draze odstraňovat. A právě důkladné a svědomité zakrývání bazénu v době, kdy ho zrovna nepoužíváte, může spotřebu chemických desinfekčních přípravků značně omezit na nejnutnější minimum. Takže pořízení kvalitní krycí plachty a důkladná očista těla před vstupem do vody, se vám jednoznačně vyplatí.