17. 3. 2022

Mýtické bytosti

Od

Tajemná fantasy zákoutí v říši zvířat můžeme prozkoumat jen pomocí knih. Dnes se zaměříme na pár zvláštních tvorů, které mohli ale také nemuseli existovat.

První z naší sbírky tajemných tvorů je takzvaný Gryf.

Gryf je mytologické zvíře, které má hlavu jako orel, ocas a tělo jako lev. Navíc k tomu může létat a svými pařáty trhat své oběti. Dávno před tisíci lety se pravilo, že tento tvor chrání obrovské poklady stejně jako například drak.

bájné zvíře

Druhým z naší sbírky je Drak.

Draka všichni dobře známe z pohádek a bájí. Je opravdu mnoho příběhu o princeznách a zlých dracích či o hodných dracích, kteří utíkají před zlými lidmi, kteří je loví kvůli jejich šupinaté kůži, kvůli zubům a jejich srdci. Tato tradice draků přišla z Číny, kde je drak vyobrazen na malbách, rytinách i sochách. Drak a zlato jsou neodmyslitelnou součástí a jedna bez druhé se většinou nevidí – ačkoliv výjimky by se dali najít. Člověk, který se utká s drakem a porazí jej se říká drakobijec.

drak a rytíř

Třetím z naší sbírky je Striga.

Striga je ženský démon, upír či čarodějnice, která prahne po krvi. Zabíjí jak z hladu, tak pro zábavu. Dokáže způsobit vážné nemoci!

Čtvrtým z naší sbírky je Kentaur.

Kentaur je napůl člověk a napůl kůň. Díky koňskému tělu dokázal uběhnout velké vzdálenosti. Nejde říct, že byl hodný ani zlý. Kentauři si žili vlastním životem. Nezkrotnost u nich vládla ve všech typech mytologií. Například řecká mytologie praví, že byla ohromná čest, pokud člověk dokázal osedlat kentaura.

Pátým z naší sbírky je Mořská panna.

Mořská panna je bytost, která vypadá jako člověk, ale má místo nohou rybí ocas. Malá mořská víla od Hanse Christiana Andersena je asi nejznámější pohádkou, kde se mořská panna vyskytuje. Celý lid se nazývají jako mořští lidé. Žijí pod vodou, kde můžou dýchat stejně tak jako na pevnině.

Tak tohle byl přehled pěti bájných tvorů. Více informací si o nich můžete samozřejmě načíst z různých bájí a povídek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup