5. 5. 2018

Kupte si semínka a všechno může začít

Od

Sehnat si semena na klíčky, ze kterých si následně vypěstujete bohatou úrodu, je jednoduché. Můžete je najít v klasických prodejnách s potravinami, ovšem pokud máte zájem o větší výběr a široký nabízený sortiment, třeba i v biokvalitě, tak se obraťte na internet a hledejte v některém ze specializovaných elektronických obchodů, které se na prodej semínek a dalších potřeb na klíčení specializují. Využít můžete také různé prodejny zdravé výživy. Na pozoru se ovšem mějte před nabídkou klasických zahradnictví, kde nabízejí především semena jako osivo, a z tohoto důvodu mohou být namořena anebo i jinak chemicky ošetřena a jsou tak ke klíčení a následné přímé konzumaci naprosto nevhodná. Pokud tedy nechcete riskovat pobyt v nemocnici s otravou, raději se vždy ujistěte, že kupujete semínka chemicky neošetřená, která jsou vhodná k nakličování.
Následující postup poté, co si semínka nakoupíte, je nanejvýš snadný.
klíčky fazolek.jpg
Semena vložte do misky, ať už speciální k nakličování určené anebo třeba do klasické zavařovací sklenice a na několik hodin je ponořte pod vodní hladinu. Přitom počítejte s tím, že semena nabobtnají, čímž svůj objem několikrát zvětší. Vody by proto mělo být dost, aby náhodou nedošlo k tomu, že se na delší dobu ocitnou na suchu. Jakmile semena nabobtnají, vodu slijte a udržujte je po několik dní vlhká tím, že je dvakrát až třikrát denně propláchnete pod studenou vodou. Za pár dní, co tento postup budete opakovat, na vás čeká bohatá úroda.
ruka v trávě.jpg

A můžete si být jisti tím, že čerstvé klíčky jsou plné vitamínů, minerálů, bílkovin, antioxidantů a enzymů, což jsou všechno důležité látky, které naše tělo potřebuje. Kdybyste je měli tělu pravidelně dodávat v podobě různých výživových doplňků, tak by vás to stálo mnoho peněz. Ovšem pokud si naklíčíte semínka, nevyjde vás tato zdraví prospěšná výživa na více než několik desítek korun.