15. 9. 2023

I na nákupu herního PC lze ušetřit

Od

Jste vášnivým hráčem počítačových her a sníte o koupi vlastního herního PC, ale nevíte, kde začít? Připravili jsme pro vás zaručené tipy a triky, díky kterým vyberete ten pravý a ušetříte nemálo peněz.

3 tipy, jak ušetřit při nákupu herního PC

  1. Nastavte svůj rozpočet

Prvním krokem, jak ušetřit za herní PC, je nastavení správného rozpočtu. Zvažte, kolik jste ochotni utratit. Je nezbytné, abyste ohledně svého rozpočtu byli realističtí a zvážili veškeré výdaje s nákupem spojené – počítačová skříň, software, příslušenství atd.

  1. Prozkoumejte trh

Je důležité nalézt nejlepší nabídky a ceny pro zamýšlené komponenty. Průzkum trhu vám umožní porovnat jednotlivé ceny a najít nabídky, které budou odpovídat zvolenému rozpočtu.

herní pc

  1. Vyberte vhodné komponenty

Komponentů, na které je třeba pamatovat, je vícero. Zaměřme se na nejdůležitější z nich:

Procesor

Procesor je tzv. mozkem celého počítače a je zodpovědný za provádění všech příkazů. Výkonný procesor vám zajistí kvalitní herní zážitek.

Grafická karta

Grafická karta je zodpovědná za vykreslování jednotlivých obrázků na displeji vašeho počítače. Zvažte, jak náročné hry na grafiku plánujete hrát a včas prostudujte jejich doporučené požadavky.

Operační paměť RAM

Paměť je zodpovědná za dočasné ukládání dat. Čím větší kapacitu bude vaše RAM mít, tím lépe bude počítač fungovat.

Kapacita úložiště

Úložiště odpovídá za trvalé uložení všech vašich dat. Vzhledem k vysokým nároků na volné místo u dnešních populárních PC her, doporučujeme zvolit alespoň disk o velikosti 1 TB.

gtx

Jak vybrat repasovaný herní PC?

Pokud vám omezené finance nedovolí pořídit si zcela nový herní počítač, popřípadě chcete jen ušetřit, můžete se poohlédnout po vhodném repasovaném herním PC. Poradíme vám, na co si dát před uzavřením transakce pozor:

  1. Celkový stav

Většina repasovaných počítačů se dodává bez monitoru, operačního systému, u starších modelů bez DVD mechaniky, dokonce i bez napájecího kabelu. Vždy si zjišťujte co nejvíce podrobností o nabízeném modelu i cenu chybějících periferií, hardwaru i softwaru, kterými plánujete počítač vylepšit.

  1. Dostačující komponenty

Repasované počítače obvykle nejsou složeny z nejnovějších komponentů, a tudíž nemusí být schopné rozjet vaše oblíbené herní pecky. Mějte na paměti, že především online hry, spotřebují vysoké množství operační paměti RAM i výpočetního výkonu (CPU).

  1. Důvěryhodnost prodávající strany

Repasovaný počítač může pocházet přímo od výrobce, ale také od tzv. třetí strany. Zaměřte se na pravost prezentovaných komponentů, které by měly odpovídat původním specifikacím.

Porovnejte je s komponenty u zcela nového modelu. Pokud se vám cokoli nezdá, raději se obraťte na renomované prodejce např. tady, kteří jsou oprávněni prodávat repasované produkty se zárukou.