10. 5. 2020

Účinky kotvičníku na lidské tělo

Od


Co je to doopravdy kotvičník? Jaké má účinky na lidské tělo? Obsahuje hormony? To všechno jsou otázky, které nás možná napadnou, když se zmíníme o této bylině. Ano, kotvičník je opravdu bylinou a proto prodej této byliny není omezen. Nemá ani žádná další specifika. Rozhodně neobsahuje žádné hormony, jak se mnozí lidé nesprávně domnívají.

Některé jsou pro dva

Teď se dostaneme hlouběji do jádra věci. Narazíme na téma, kvůli kterému si zřejmě někteří lidé myslí, že tato bylina obsahuje hormony. Pracuje totiž se steroidními saponiny. Tyto látky vybudí produkci testosteronu a to tím způsobem, že potlačí přirozenou produkci. Výsledkem je produkce luteinizačního hormonu. Ten podporuje naše tělo, které nakonec produkuje více testosteronu.

Stavba a skladba rostliny

Z rostliny se používá nať, ale i plody. Z plodů se běžně vytváří prášek. Další extrakty jsou velice silné a mohou být z celé rostliny. Nejběžněji na trhu můžete najít kapsle, tedy tablety na polykání, ale známé jsou v posledních letech i kapky nebo různé druhy tinktur. Prodej nepodléhá žádným normám ani předpisům, protože se jedná čistě o bylinu.

Z přípravků můžete vyzkoušet například kotvičník forte

zdraví lidé

A jak je to s používáním? Na koho může mít vliv?

Samozřejmě na muže. Pokud dospělému jedinci chybí testosteron, nebo je jeho hladina v ne normálu, užíváním přípravků se zvýší. Muži trpící nedostatkem hormonu testosteronu, při užívání této byliny zvýší koncentraci testosteronu a dostanou ji do normálu. Muži přichází přirozeně o testosteron a to vlivem stárnutí. Přitom tento hormon je v těle stále žádoucí a to i na stáří. Proto se doporučuje užívání přípravků mužům nad 40 let.

Bylinka se však nedoporučuje jenom mužům, ale i ženám.

Všeobecně se doporučuje tehdy, mají-li muži nebo ženy nízký zájem o sex.

U mužů to mohou být i problémy s erekcí, ztráta vlasů, únava, úbytek svalů, ukládání většího množství tuků, řídnutí kostí, nízké sebevědomí nebo náladovost.

Ženám pomůže v případě, trpí-li únavou, nespavostí, přibýváním na váze, pokud mají snížený zájem o sex, depresi, řídnutí kostí, úzkost, ztrátu vlasů, nepravidelnou menstruaci nebo nemohou dosáhnout orgasmu.