7. 2. 2023

S kočkou je domácnost zábavnější – Jak se připravit a co nachystat, než kočku pořídíte?

Od

Plánujete pořízení kočičky jako domácího mazlíčka? Kočky jsou méně náročné, než například psi, ale i tak se na jejich příchod musíte připravit. Jak? 

S kočkou je domácnost zábavnější – Jak se připravit a co nachystat, než kočku pořídíte? 

Kočky se nemusí venčit, hodně spí, mají rády samotu, stejně tak ale lidský kontakt, jsou tvrdohlavé a hodně své. Každá kočka je jiná, každá kočka má vlastní osobnost, a když se kočce nechce, nebude se s vámi mazlit, naopak když kočka náladu má, přijde za vámi a bude vám dělat radost. S kočkami se nudit nikdy nebudete, ale pozor na to, i když se zdá, že jsou to ideální společnice, ne každý si na kočku v domácnosti zvykne. Na co se musíte připravit, než si kočičku pořídíte? 

malé koťátko

Kočky hodně spí a ne vždy se mazlí 

Kočky jsou povahově hodně odlišné od psů, i když i pejsci většinu dne rádi prospí, kočičky spí opravdu hodně a nenechají se rušit. Kočky jsou v tomto ohledu vhodné pro každého, kdo není často doma, pro ty, kteří chodí do práce a tak není možnost být s mazlíčkem pořád. Nemusí se navíc venčit venku, kočkám postačí jejich záchod, na který si dojdou kdykoliv, kdy chtějí. Oproti jiným mazlíčkům, se ale s kočičkou nepomazlíte vždycky, když budete chtít, naopak. U koček platí to, že musí chtít ony se mazlit, jsou totiž hodně své a jakmile nemají náladu, nepřemluvíte je, aby byly přítulné. Kočičí předení a jejich přítomnost ale má velmi pozitivní vliv na lidskou psychiku. Kočičky se samozřejmě dají ochočit, naučit na lidský kontakt, je třeba mít ale kočičku od malička doma. 

mourovatá kočka

Nikdy nebudete sami 

Pokud chcete kočku, neprohloupíte. Pokud nechcete mít pocit, že jste doma sami, je kočka ideální. Kočky vždy přijdou ke svému páníčkovi, nechají se pomazlit, ale opravdu na to musí mít náladu. Některé kočky bývají hodně svéhlavé a to, že nemají náladu, umí dát opravdu najevo. 

Pro kočičku musíte mít připravený nejen záchod a pískem, ale také samozřejmě dvě mističky, na vodu a na jídlo. Také nezapomeňte na hračky a prvky, o které si mohou kočičky brousit drápky. Pokud necháváte kočku doma často o samotě, měli byste myslet na to, že kočky se potřebují zabavit.