13. 1. 2019

Patří teleskopická tyč k bazénu?

Od

Je nasnadě, že taková tyč, jež by se dala pohodlně tu prodlužovat a tu zkracovat, najde uplatnění všude možně. Na případy, kdy tato poskytuje člověku užitečné služby, přijde určitě nejeden z nás.
– Ten, kdo někdy přehnaně demonstroval, choval se násilnicky více, než je zdrávo, nebo se jinak provinil proti veřejnému pořádku, si může namátkou vzpomenout na chvíli, kdy byl umravňován vynálezem zvaným teleskopický obušek.
kluci s tátou v bazénu
– Daleko častěji než na zmíněný obušek si pak vzpomenou našinci zřejmě na teleskop, tedy teleskopický dalekohled. Nejde tu sice vysloveně o tyč, ale funguje vlastně úplně stejně. Je krátký, ale hravě z něj učiníte dlouhý. A naopak. Oč jenom lépe se takovým dají pozorovat třeba slunící se děvčata u vody!
– Teleskopem, který má k vodě ještě blíž, může být třeba teleskopický rybářský prut. Jaké jenom tento poskytuje užitečné služby! Nemusí se pracně skládat, nehrozí, že by se ho mohla část ztratit nebo někde zapomenout. Prostě se ty jeho jednotlivé části tu zasunou jedna do druhé a tu zase vysunou a lze pohodlně jak rybařit, tak tento přenášet z místa na místo.
– A ještě o píď blíže k vodě to má teleskopická tyč, jaká se užívá u bazénu. A u níž se zastavíme trochu déle.
Taková teleskopická tyč poskytuje nejednou cenné služby i u bazénu.
– Protože zkuste si třeba představit, že by vám do něj napadalo nějaké to smetí. To se dá sice z hladiny snadno odstranit síťkou, jenže běda. Dosáhnete snad až doprostřed svého bazénu? Vesměs ne. A jak jinak byste čistili taková nedosažitelná místa, než onou síťkou, ovšem nasazenou právě na teleskopickou tyč?
– Usadila se vám obdobná špína na místě rovněž nedosažitelném, ale přesto jiném, tedy na samém dně? Měli byste si snad hrát na potápěče nebo si snad dokonce pořizovat profesionální potápěčskou výstroj, abyste se k tomu tam dolů dostali a nemuseli se co chvíli vynořovat kvůli nadechnutí? Kdeže! Opět to spraví i jenom docela obyčejná síťka na teleskopické tyči.
obličej nadd hladinou
A ani tím to ještě nemusí končit. Určitě , pokud si ji pořídíte a na její konec nasazujete kromě oné síťky třeba i jiné nástroje. Lze ji použít jako prodlouženou ruku, na niž lze nasadit i kartáč nebo bazénový vysavač, a i to přijde při čištění bazénu vhod, i díky tomu je péče o bazén mnohem jednodušší.
A smysl může mít taková tyč i ve chvíli, kdy je bazén dokonale čistý. Kdykoliv ji totiž lze použít třeba i k vyhánění dotěrných sousedů, kteří by vám ten skvělý bazén mohli chtít okupovat.