21. 1. 2023

Když vám skončí insolvence

Od

Pokud se dostanete až do takové fáze, že nemůžete zvládat splácet své dluhy, není to samozřejmě vůbec příjemná situace. Ale do takové situace se může dostat každý z nás. Nikdy nevíme, co se nám v životě stane a jak to ovlivní naši finanční situaci. Proto bychom určitě neměli na nikoho nahlížet skrze prsty jen proto, že se dozvíme, že je nebo byl v insolvenci.

stěhování

Jak insolvence vlastně funguje? Insolvenci schvaluje soud poté, co si dlužník podá žádost o oddlužení. Cílem je nejenom to, aby dlužníkovi bylo umožněno splatit své dluhy bez hrozby exekuce a narůstajících penálů, ale také to, aby bylo uspokojeno co největší procento věřitelů, kterým dlužník věří.

Měsíčně tedy zůstává dlužníkovi pouze nezabavitelné minimum a zbytek je odváděn věřitelům na splacení alespoň určitého procenta dluhu a stržené peníze také slouží jako odměna insolvenčnímu správci, který má insolvenci daného dlužníka na starosti.

Ale co tedy v období po insolvenci? Myslíte si, že dnem, kdy vám přijde od soudu dopis, že je vaše insolvence u konce vše skončilo? Ne tak docela.

hypotéka

Nejdůležitější úkol teď závisí na vás. Musíte ukočírovat své finance tak, abyste opět nespadli do dluhového bludného kruhu. To může jít dost těžko, hlavně zpočátku, protože člověk, který byl několik předchozích let v insolvenci neměl asi možnost vytvořit si finanční rezervu pro případ nouze.

Nepočítejte také s případnou pomocí banky nebo s tím, že budete mít možnost nějakého financování. Kreditní karty, auto na leasing, mikro půjčky…to vše vám bude k dispozici až pět let potom, co skončila vaše insolvence. Do té doby budete figurovat v insolvenčním rejstříku. Některé společnosti, především nebankovní, chtějí dát ale šanci i těm, kteří skončili s insolvencí. Můžete tedy dostat třeba hypotéku po insolvenci https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup