13. 2. 2024

Jak funguje dávkovač víček a uzávěrů

Od


Když si kupujeme v obchodě nějaké zboží, tak je obvykle pečlivě zabalené. Samozřejmě, jsou i výjimky jako volné ovoce, zelenina či pečivo, avšak naprostá většina produktů je v nějakém typu obalu. Jedním z těch v potravinářství běžných jsou pak nejrůznější sklenice či konzervy.

lahve s plastovým víčkem

To je snadno pochopitelné, když si uvědomíme, jaké jsou jejich vlastnosti – nepropouští vodu dovnitř ani ven a udržují potraviny (při správném způsobu skladování) mnohem déle čerstvé. To vše však platí pouze za předpokladu, že jsou dokonale uzavřeny. A je právě na výrobci, aby se o to postaral.

K tomu jim slouží dávkovač víček a uzávěrů choelleralibert.com. O tom, že tento přístroj existuje, nemá valná většina lidí ani tušení. Přesto je pro mnohé firmy, zabývající se potravinářstvím, naprosto nezbytný. Jak si totiž může ostatně každý vyzkoušet sám, uzavřít sklenici tak, jak byla předtím, je absolutně nemožné. Proto se také musí její obsah spotřebovat v poměrně krátké době po otevření. Je tedy jasné, že výrobci musí mít nějaký způsob, jak uzávěr pevně utěsnit – a v dnešní době mechanizace se samozřejmě jedná o přístroj.

zavřené sklenice

Ten je dnes součástí výrobní linky, kdy jsou sklenice či jiné uzavíratelné nádoby na pásu plněny a v dalším kroku pak pevně vakuově uzavřeny. Je nutné, aby tento uzávěr byl skutečně těsný, a to z výše uvedených důvodů. Naštěstí dnes jsou dávkovače již tak zdokonaleny, že to není prakticky žádný problém.

Je samozřejmé, že jej nepotřebují všechny firmy. Když se totiž podíváme do regálů v obchodech, zjistíme, že jen málo zboží je v takovýchto nádobách. Většinou se jedná pouze o potraviny, a i tehdy jen o jejich malou část. Proto jej potřebují jen ty, které se zabývají právě výrobou tohoto typu zboží. Ty by však neměly s jeho koupí váhat, neboť se bez něj neobejdou. Samozřejmě, bude to stát peníze, zvláště když budeme chtít kvalitní přístroj. Tato investice se však velmi rychle vrátí.