7. 8. 2019

I podnikatel může zchudnout

Od

Většina lidí sice v dnešní době už nějaké ty peníze má, ale přesto není mnoha z nás při pohledu na své příjmy a úspory zrovna do smíchu. A ani u těch, kdo mají dnes své jisté, není zaručeno, že tomu tak bude navěky. Problémy mohou postihnout každého a klidně i v libovolném okamžiku. Stačí třeba i jen krátkodobý výpadek příjmů, možná i jen jedno jediné nesprávné rozhodnutí, a na problémy je rázem zaděláno.
A pokud se do problémů dostanou dejme tomu podnikatelé, bývají na tom nejednou i ještě hůře než nepodnikající spoluobčané. A to proto, že na jejich ekonomické situaci nezáleží jen čistě jejich život, respektive život několika jim nejbližších lidí z rodinného kruhu, ale často i život pro ně pracujících zaměstnanců, ba i celých jejich firem.
tlak na peněženku
Zatímco obyčejný člověk musí mít prostředky aspoň na zaplacení bydlení, jídla, nějakého toho oblečení a pár dalších nezbytností, platí podnikatel navíc i provoz svého podniku, mzdy zaměstnanců, daně, pojištění to a ono, dodávky materiálu, stroje a jejich provoz a co já vím, co všechno ještě. A na to všechno musí sehnat peníze. Často daleko větší peníze, než jaké potřebuje nějaký obyčejný smrtelník. Bez nich by to mohl zabalit.
A když takový podnikatel nemá kde brát, je nejednou jeho jedinou nadějí hypotéka bez příjmu. A to proto, že se u tohoto nebankovního produktu jedná o půjčku, jež je na rozdíl od konkurenčních nabídek v mnoha ohledech výhodná. Především v tom, že na ni dosáhne kdekdo, včetně notně problematických žadatelů, a že lze s její pomocí získat prostředky na cokoliv velice rychle. Což je u podnikatelů v nesnázích a nejen těch často to nejpodstatnější.
kreditky a peníze
Stačí mít nějakou nemovitost, již je možno dát do zástavy, a rázem si může být dotyčný jist, že získá půjčku až ve výši sedmdesáti procent odhadní ceny této nemovitosti. A není přitom nezbytně zapotřebí ani nějak mimořádně dobře vypadající daňové přiznání, ani naprosto čisté registry dlužníků.
Stačí si jenom zažádat a najít oboustranně výhodné řešení a dotyčnému tu půjčí třeba i na třicet let, s přijatelnými úroky a dalšími přednostmi. Což by se jednoho dne mohlo hodit klidně i vám.