26. 1. 2020

Domácí zvířecí mazlíček

Od

Existuje spousty zvířat, které můžeme mít jako svého domácího mazlíčka. Některá zvířata se na to hodí více, někteří méně. Doma si můžeme chovat králíka, křečka, potkany, morčata, psa, kočku, hady či pavouky. Já osobně mám rád taková ty neškodná zvířata, kterých se nemusíme bát a které nikomu nic neudělají.
Pes, štěně, domácí mazlíček
Ti, co doma chovají zvířata jako jsou pavouci a hadi ty mají můj obrovský obdiv, protože pavouků se docela bojím a hadi jsou pro mě nechutné. Chování těchto zvířat je i docela rizikové, protože pokud nám utečou máme dost velký problém. Chov těchto zvířat si vyžaduje i určité zkušenosti a povolení. Spoustu lidí si s tímto ale hlavu neláme a neřeší to. Pokud had, pes či pavouk uteče a nedej bože, když někoho kousne a usmrtí máme už docela dost velký problém. To je asi největší riziko chování domácích mazlíčků, protože když někomu náš nejoblíbenější mazlíček ublíží trest dostane vždy jeho majitel, který si své zvíře neuhlídal. Na většinu takových zvířátek musíme mít několik speciálních povolení a zkoušek což je na jednu stranu dobře aby byl přehled o tom, kolik těchto tvorů je a kde se chovají.
Křeček, domácí mazlíček
Každé malé dítě si přeje mít nějaké zvíře většinou chtějí něco s čím se můžou mazlit a nepokouše je to, když mu začnou ubližovat. Nejvhodnější je jim pořídit buď křečka anebo nějakého králíčka. Děti mají takovéto zvířátka rádi, hrají si s nimi a snaží se o ně pečovat. Je pravda, že je to může po určité době přestat bavit. Nikdy nesmíme dopustit to, aby se přestali o zvíře starat a nechali ho zemřít, či ho vypustit do nějaké volné přírody, kde by po pár dnech jen v utrpení zemřelo. Před zakoupením zvířete se vždy musíme zamyslet, jestli máme dostatek finančních prostředků na to, abychom se o mazlíčka postarali, dále jestli na něj máme čas a můžeme se mu věnovat a v neposlední řadě bychom měli taky řešit to, aby nám zvíře nezpůsobovalo či nezhoršovalo nějaké zdravotní problémy.
Při pořizování domácího mazlíčka bychom vždy měli myslet do budoucnosti a rozhodovat se co možná nejlépe.