22. 5. 2023

Bezplatné právní poradny

Od

Potřebujete nějakou právní radu? Ať už se týká občanského práva, dědictví, rozvodu a majetkového vypořádání, ale také třeba, když Vás propustí ze zaměstnání, a Vy si myslíte, že neoprávněně, ale nevíte si sami rady, v paragrafech se nevyznáte, a nemáte peníze na to, abyste šli za advokátem se poradit? Je pravda, že právník si účtuje peníze i za radu, ale existují také bezplatné právní poradny, jejichž služeb můžete využít.
klauzule a právníci
Bezplatné právní poradny můžete najít na Úřadech práce, kde Vám poradí ohledně pracovně právních problémů, jsou také bezplatné právní poradny v rámci charitativních organizací, zejména ve větších městech, ty řeší hlavně problematiku občanů v tísni – převážně tedy stránku bydlení a pomáhají najít i zaměstnání.
Pokud byste měli nějaký dotaz, můžete využít nejjednodušší formu bezplatné právní poradny, a to poradny on-line. Ty fungují tak, že vyplníte on-line dotaz, a už jen vyčkáte na odpověď, některé odpovědi zpracují příslušní pracovníci do pár hodin, některé mohou trvat až měsíc, záleží, jaký dotaz položíte.
Můžete se zeptat na cokoli:
–        rodinné právo
–        občanské právo
–        trestní právo
–        zákoník práce
–        správní právo
a další, tyto poradny mají „zaměstnance“ ze všech možných oborů, ať už jsou to právníci, sociální pracovnice, daňoví poradci apod.
knihy zákonů
Jistě někoho z Vás napadne, že to přece není možné, aby to bylo bezplatné, MOŽNÉ TO JE, tyhle poradny totiž fungují převážně z peněz za reklamy a z darů lidí, kteří jejich služeb využívají, tato služba je pro Vás bezplatná, ale pokud byste chtěli přece jen nějakou částkou přispět, většinou mají uvedené i číslo účtu.
Jen je třeba se nedivit, pokud Váš dotaz není zodpovězený okamžitě, což by u právníka, kterého byste si zaplatili, byl, ale tyto poradny přednostně zodpovídají dotazy sociálně nejslabších občanů.
Na internetu najdete takových poraden hodně, stačí si jen vybrat nebo dát na zkušenosti např. někoho z rodiny.